Program Mezunu

Satınalma – Tedarik Zinciri – Lojistik
Sektör Yöneticilerimiz

Program Mezunlarımızdan Görüşler
Yüksek Lisans Programlarımızı başarı ile bitiren arkadaşlarımızın görüşlerine yer verdik.
 • Mesut ÇELİK – Satınalma Uzmanı / SML Etiket
 • Özcan ORDO – FORD
 • Özgür CELASİN – Satınalma / Orta Anadolu
 • Fatih Durmuş
Mesut ÇELİK – Satınalma Uzmanı / SML Etiket
TZY YLP, Lojistik lisansı sonrasında beklentilerimi karşılayan bir program olarak beni tatmin etmiştir. Programa başladığımda TNT firmasında ihracat operasyonda çalışmaktaydım fakat hedefim yüksek lisans programında edindiğim bilgileri pratiğe çevirebileceğim bir firmada ve pozisyonda çalışmaktı. Bu hedefimi yüksek lisans programı bittikten sonra gerçekleştirdim ve hedefe ulaşmamda programın etkisi ve katkısı yadsınamaz. 1 yıldan fazla bir süredir SML Etiket firmasında Satınalma Uzmanı olarak çalışmaktayım. SML Etiket, tekstil sektöründe yer alan; kağıt/karton etiketleri, dokuma etiketleri, sticker etiketleri ve RFID etiketleri üreten bir firma olarak günlük yaşamda kullandığımız birçok markanın tedarikçisi konumundadır. Pozisyonum gereği yüksek lisans programındaki derslerden öğrendiklerimi rahatça uygulayabiliyorum. Bu uygulamaları tedarikçi seçimi, ihale sürecinde proje yönetimi, tedarikçi görüşmelerinde müzakere teknikleri olarak sıralayabilirim. Derslere giren hocalarımızın akademik geçmişleri, donanımları ve tecrübeleri, bunların yanı sıra hocalarımızın ders işleyişinde konulara hakim olmaları beni ekstra motive etmiştir. Ders içerikleri, tarafıma verilen proje ödevleri ve interaktif sınıf ortamı beni her zaman diri tutmuştur. TZY YLP hem teorik bilgilerimi pekiştirmiş ve geliştirmiş, hem de mesleki hayatta yaşadığım problemleri kolayca aşmakta bana yardımcı olmuştur. Program mesleki faydanın yanı sıra genel kültür anlamında da fayda sağlamış, günlük yaptığım alışverişlere ve gelecekle ilgili planlarıma bakış açımı değiştirmiştir.

A.Mesut ÇELİK

Satınalma Uzmanı

SML Etiket ve Aks. Paz. Ve Tic. Ltd. Şti.

Özcan ORDO – FORD
Hangi işle meşgulsünüz ?, uzman mısınız ya da yönetici misiniz, çalışma alanınızda hangi süreçlerin ortasındasınız? Etrafınızda neler oluyor merak ediyormusunuz? Tedarik Zinciri Yönetimi, çok özel bir program. İster çalışan, ister uzman, ister yönetici olun hiç farketmez, eğer çalışma alanınız hareket gerektiren bir yapıya sahipse bu program tam size göre. Tedarik Zinciri Yönetimi, Eğitim Kadrosu açısından ciddi değerlerin bir araya geldiği samimiyetin bilgiyle pekiştirilip sizin de hazır bulunduğunuz ortamda Size sunulur. Sunulan bilgi o kadar cazip haldedir ki, onu almak için istek ve arzuların sizi sürekli uaynık tutar, hiç bir bilgi uçup gitmez. Kendi alanında duayen, birbirinden değerli hocalarımızın oluşturduğu bu eşsiz ortam, İstanbul Üniversitesi gibi güzide bir okulda bizlere verilmektedir. Sevgili Dekanımız, Prof. Dr. Emrah Cengiz hocam, Bölüm Başkanımız Lojistik ve Satınalma kompedanı Sevgili hocam Prof. Dr. Murat Erdal, rakamların efendisi, dünya iyisi Prof.Dr. Enis Sıkısaran, çok kıymetli duayen hocam Prof. Dr. Selim Yazıcı ve Araştırma Yöntemlerinin maestrosu Doç. Dr. Oylum Altuna, bir öğrenci olarak başka ne isteyebiliriz bilemedim. Hepinize kucak dolusu Teşekkürler, iyi ki varsınız. “İstanbul Darülfununu’nda yüksek profesörler ve kıymetli gençlerle yakından tamıştığımdan çok memnun oldum. İlim sembolü olan bu yüksek kuruluşumuzun büyük hizmetleriyle iftitahar edeceğimize şüphe yoktur.” Sevgili Atatürk Okulun Hatıra Defteri 15 Aralık 1930
Özgür CELASİN – Satınalma / Orta Anadolu

Ülkemizdeki firmaların satın alma departmanında çalışan arkadaşlarımızın lisans eğitimlerine bakıldığında ağırlıklı olarak belirli bir lisans eğitimi söylemek pek mümkün değildir.Farklı lisans bölümlerinden mezun arkadaşlarımız “satın alma ve tedarik zinciri yönetimi” konusundaki gelişimlerini  ,çalıştıkları şirketlerdeki amirlerinin tecrübeleri ve bazı kısa eğitimler ile geliştirme gayretindedirler.

İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tedarik Zinciri Yönetimi Programı sayesinde   Tedarik Zinciri  Yönetiminin akademik doğruları , mevzuatın gereklilikleri, iş hayatında yapılması gerekenler ve bir çok vaka çalışması ile “ne yapılması gerekirdi ” konularında faydalı bir çok çalışma eğitimi öğrencilere verilmektedir. Kariyerini  “Satın Alma ve Tedarik Zinciri Yönetimi ” üzerine devam ettirmeyi planlayan meslekdaşlarımın bu programa katılımlarının çok faydalı olacağı kanaatindeyim.

Saygılarımla,

Özgür CELASİN

Fatih Durmuş

TZYL programı; seçkin eğitimci kadrosuyla, derslerine çeşitli sektörden  katılımcıları ağırlayan, özelikle grup çalışmaları ile farklı sektörden çalışanların bilgi alışverişinde bulunduğu, teoride öğrenilen bilgileri pratikte kullanırken farklı bir bakış açısı kazandıran eğitici, öğretici, temposu yüksek herkese tavsiye edeceğim bir program.

Fatih Durmuş

 • Meriç BAYKAL – Satınalma Yöneticisi / Kale Kilit
 • Mennan BOZKURT
 • Bilal ARIKAN – Satınalma Yöneticisi
 • Erhan ÖZÇELİK – Silverline Ankastre
Meriç BAYKAL – Satınalma Yöneticisi / Kale Kilit
Sn. Hocam; Bir mesleği hissederek ve o meslekle ilgili vizyona sahip olarak iş yapmak çok önemli. Bunu tüm meslekler için söylüyorum. Bu eğitimi ve çalışmalarımı bu anlayışla sürdürdüm. Bunun karşılığını da, işini geniş vizyonla ve severek yapan, gerçekten o mesleğin adamı olarak iş yapan genç yada yaşlı, akademisyen, profesyonel veya öğrencilerin tüm yaptıklarını gördükçe büyük mutluluk ve haz aldığımı söylemek isterim. Bazı mesleklerin ne kadar önemli bir derinliğe sahip olduğu içine girilmediği ve dışarıdan bakıldığı zaman pek anlaşılmıyor. Tedarik zinciri yönetimi yüksek lisans programı da aldığım eğitimler arasında bu anlamda benim için özel bir yeri bulunuyor. İlk başladığım dönemlerde satınalma ve tedarik zinciri yönetimi duyulan ilgi azlığını bu dönemde duyulan yoğun ilgiyle kıyasladığımda satınalma ve tedarik zinciri yönetiminin ne kadar özel bir yere geldiğini net ve açık olarak görüyorum. Birlikte hem meslek kalitesini hem iş yapma kültür kalitesini yükseltiyoruz. Eğitimime katkıda bulunduğum meslekler arasında satınalma ve tedarik zinciri yönetimi bu anlamda benim için çok özel bir yere sahip olduğunu bir kez daha ifade etmek isterim. Bu program, sadece mesleği öğrenmek, mesleğine daha iyi olmak ve ilerlemek isteyen kişiler için değil, üst düzey yönetimlerin satınalma ve tedarik zinciri yönetimini daha iyi anlamaları ve şirket içinde doğru konumlamaları için son derece faydalı görüyorum. Bu programın temel amaçlarından biri ise bu önyargıların yanlışlığını ve mesleğin ne kadar kilit bir öneme sahip olduğunu göstermesiydi. Bunu anlatacak çok sayıda özel örnekleri bu platformda ve derslerde görmek, hissetmek ve yaşamak benim için çok değerliydi. Bu programda ve derslerde konu ile ilgili kavram ve başlıkları yaşayan ve yaşatan bir üslupla bizlere çok güzel anlattınız. Bu programın kültür yapısı hakkında birçok önemli ipuçları verdiniz. Eğitimde konuyu daha iyi anlamamız için uygulamaya ağırlık vermeniz ve bizleri de sürekli eğitimin içine katmanız çok değerliydi.

Şahsım adına sonsuz teşekkür ederim.

Sevgi ve Saygılarımla.

Meriç Baykal

Mennan BOZKURT
Hali hazırda lojistik sektöründe hizmet alan tarafında yer alan bir profesyonel olarak, sektörün hizmet veren tarafı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve komple tedarik zincirinin işleyişine dair faklı bakış açıları kazanabilmek adına programa başvurmuştum. Program sonunda ise farklı disiplinlerde ki akademisyenlerden almış olduğumuz dersler sayesinde sadece lojistik ve satın alma değil bunun beraber pazarlama, maliyet analizi, hukuk ve karar alma süreçleri hakkında da vizyon katan bilgiler elde ettim.
Akademik katkı dışında ise bir çok farklı sektörden, farklı profesyonel arkadaşlıklar edinerek geniş bir network kazandım. Bu süreçte bize destek olan tüm akademisyen ve asistan hocalarımıza bu vesile ile teşekkür ederim.
Saygılarımla
Mennan Bozkurt
Bilal ARIKAN – Satınalma Yöneticisi
İstanbul Üniversitesi Tedarik Zinciri Yönetimi Yüksek Lisans Programı çeşitli sektörlerden birçok profesyoneli bir araya toplayan ve belki de bu yönüyle eğitimi bir adım öteye taşıyan bir platform. Alanında isim yapmış bir çok değerli öğretim görevlisini bünyesinde barındıran ve sahip olduğu bu akademik kadro ile katılımcıların vizyonlarına da katkıda bulunan bir program. Derslerdeki vaka analizlerindeki çözüm yolları ile ilgili olarak birbirinden farklı departmanlardan ve sektörlerden gelen profesyonellerin farklı bakış açılarını deneyimlemek benim açımdan tekrarı zor bir kazanım olmuştur. Dersler teorik ve pratik öğrenim metotlarının yanında eğlenceyi de içinde barındırıyordu, sanırım eğitim ve öğrenim döneminin bu kadar hızlı geçmesinin en önemli nedenlerinden biri de eğlenceli bir eğitim ortamının oluşturulabilmesi. Tüm bunların yanında İstanbul Üniversitesinin tarihi atmosferini deneyimlemek ve böylesine köklü bir geçmişi olan  eğitim kurumunda değerli hocalarımızdan bu eğitimi alabilmek benim için çok önemli bir kazanım oldu. Tıpkı TZY’nin tanımında “Doğru ürünü, doğru yerde, doğru zamanda, doğru fiyatla, doğru müşteriye ulaştırabilme  sanatıdır.” olduğu gibi, bu program doğru kişileri, doğru yerde ve doğru zamanda toplayabilme kabiliyetini kazanmış, hitap ettiği profesyoneller açısından önemli bir programdır.

Bilal Arıkan

Erhan ÖZÇELİK – Silverline Ankastre

Merhaba,

Silverline Ankastre şirketinde Endirekt Satınalma Müdürü olarak çalışmaktayım. Tedarik Zinciri Yönetimi Yüksek Lisans Programı’na başlangıç kararım, 7 yıldır Satınalma departmanında çalışan biri olarak iş hayatında karşılaştığımız olaylara daha geniş bir perspektiften bakabilmek ve yeni öğretiler ile akademik alanda eğitim almak istemem ile başladı. Program, iş yaşamımda yönetici pozisyonuna geçişimde olumlu katkılar sağladı.

Program, tedarik zinciri üzerindeki tüm akışların derinlemesine anlatıldığı, teorinin yanında sektörel güncel bilgiler ile yaşanmış vaka analizlerin işlendiği ve bu sayede ders içeriklerinin daha anlaşılır ve iş yaşamımızdaki karşılaşacağımız sorunlara ışık tutmasını sağlamıştır.

Dersleri aldığım hocalarım bilgi, birikim, sektörel tecrübeleri ve bizlere olan pozitif arkadaşça yaklaşımları programda tek bir ders dahi kaçırmadan büyük bir istekle severek katılımımı sağladı. Bunun yanında programda sayısal ve sözel derslerin karma bir yapıda olması da sektördeki tedarik zinciri, satınalma, lojistik, planlama, satış pazarlama gibi alanlarda çalışan sektör tecrübesi olan arkadaşların programa katılımını sağladığını gözlemledim. Derslerin dışında yaptığımız grup proje çalışmalarında karşılıklı bilgi ve tecrübelerimizi aktarma fırsatımız oldu.

Biraz da ders içeriklerinin verimi ve sağladığı katkılardan bahsetmek istiyorum. Toplamda 10 ders aldığım programda, tedarik zinciri ve lojistik yönetimi dersleri bire bir içinde bulunduğum sektörü daha iyi anlayıp derinlemesine incelememi ve iş yaşamımda gözden kaçırdığım noktaların farkındalığını sağladı. Pazarlama ve perakende yönetimi dersleri ile bir satınalmacı gözüyle satış ve pazarlama ekiplerinin faaliyetlerini akademik ve sektörel vakalar ile incelemiş oldum. Veri analizi ve karar alma teknikleri dersi ile iş ve sosyal yaşamımızda karşılaşabileceğimiz olaylara rasyonel sayısal değerlendirme ile bakabilmemi sağladı. Sözleşme yönetimi dersi ile iş yaşamımızda hazırladığımız ve karşımıza gelen sözleşmelerde dikkat edilmesi gereken hususları inceledik. Müzakere teknikleri ile tedarikçi/satıcı arasındaki pazarlık süreçlerini, bu pazarlık süreçlerine hazırlık aşamalarını ve pazarlık sürecinin hangi adımlar ile başarılı yönetileceğini incelemiş olduk.

Programı kendini geliştirmek ve kariyerinde ilerlemek isteyen tüm adaylara tavsiye ederim.

Erhan ÖZÇELİK


 • Cihan Kaban- İdari işler Müdürü- KPMG
 • Yakup YALINPALA – Şişecam Satınalma
 • Onur UZUN – N 11
 • H.Fatih ÇIKRIKÇIOĞLU – Turkısh Do&Co / Planlama
Cihan Kaban- İdari işler Müdürü- KPMG

Artık herkesin bir şekilde Yüksek Lisans yaptığı bir dönemde kariyer hedeflerine farkındalık yaratmadan ulaşmak çok daha zorlaşmıştır .Yüksek Lisans yapılacak üniversitenin, ders veren öğretim görevlilerinin çok iyi araştırılmasının önemi daha da artmıştır. İstanbul Üniversitesi Tedarik Zinciri Yönetimi Yüksek Lisans Programı bizler gibi ilgili sektörde çalışanlar için çok doğru bir tercih olacaktır. Farklı sektörlerden bir çok profesyonelin bir araya gelmesi katılımcılarının bakış açılarına çok katkı sağladığı gibi program kapsamında bir çok tedarikçinin yaptığı sunumlar yeni işbirliklerini beraberinde getirmiştir. Alanının en iyi  öğretim üyelerinin verdiği teoriler sahadaki pratiklerle birleşince başarıyı beraberinde getirmiş, programdaki profesyonellere daha okul aşamasında işleriyle ilgili ciddi katkı sağlamasının yanında bir çoğunun da işyerinde yükselmelerini de kaçınılmaz kılmıştır. Daha da önemlisi her bir öğretim görevlisi birer danışman gibi her ihtiyaç duyulduğunda sektördeki tecrübelerini, önerilerini paylaşmaktan imtina etmemesi programa ayrı bir değer katmıştır. Programda emeği geçen herkese saygılarımı sunuyorum.

Yakup YALINPALA – Şişecam Satınalma

Merhabalar,

İstanbul Üniversitesi Tedarik Zinciri Yönetimi Yüksek Lisans Programında (TZY YLP) yaşadığım güzellikleri ve olaylara bakış açımdaki değişimi kelimelere dökme şansını yakaladığım için çok mutluyum. Değinmek istediğim en çok güzel deneyimlerim var ancak olabildiğince özet geçmem gerekiyor, umarım başarırım.

TZY YLP sırasında edindiğim çok güzel dostluklar oldu. Birbirlerinden çok farklı sektörlerde çalışan, birçok yeni arkadaşlar ile tanışma ve yaptıkları işler hakkında bilgi sahibi olma şansını yakaladım. Hem Şişecam dışındaki çalışma hayatı hakkında fikir sahibi oldum, hem de halen devam eden dostluk bağlarının temellerini bu program vesilesiyle atmış oldum.

Bir bilge; “Gerçek bilgin koyun olur kuş olmaz” demişti. (Kuş, bulduğu besinleri hiç şey katmadan olduğu gibi yavrusuna yedirmektedir. Koyun ise, bulduğu besinleri bir mucize ile süte dönüştürdükten sonra yavrusuna sunmaktadır.) Biz bu bakımdan çok şanslıydık, konularında bilgili ve uzman akademisyen hocalarımızdan ders aldık. TZY Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat Erdal Hocam başta olmak üzere birbirinden değerli, donanımlı, konusunda uzman, seçkin, özverili ile görevini severek yerine getiren akademisyen hocalarımızdan, Gülhane Parkı Yerleşkesinde akşam dersleri (İkinci Öğretim) alma şansını yakaladık.

Hocalarımız; ezber bozan, bakmak ile görmek arasındaki farkı anlamamıza yardımcı olan bilgi ve deneyimlerini bizlerle sabırla paylaşmışlardır. Kendilerine minnettarız. Kalıplaşmış düşüncelerin dışına çıkmamızı teşvik eden ve sınırlarımızı aşmamızı bekleyen vaka çalışmalarının yeri ise ayrı. Akşam derslerine takviye olarak, Türkiye’nin sayılı şirketlerinde başarılara imza atmış, farkındalık oluşturmuş, sektöründe ilklere imza atmış farklı sektörlerden gelen katılımcılar konuk edilmiştir. Böylelikle, konukların birikim ve tecrübelerinden faydalanma imkânı verilmişti. Bu sayede, teoride öğretilen bilgilerin sahalardaki (pratikteki) karşılığını farklı bakış açısı ile dinleme şansını yakaladık.

Birbirinden değerli hocalarım, dünyaya ve olaylara bakış açımı değiştirmemde büyük etkileri olmuştur. YLP’ na başlamadan önce çok basit, sıradan, önemsemediğim şeylerin aslında ne kadar karmaşık, ne kadar çok emek gerektirdiğinin farkındalığına varmamı sağladılar. En basit bir örnek ise; Eskiden manav reyonundan elma almaya gittiğimde dikkat ettiğim şeyler; Fiyatı, arada çarık çürük olmasın birde şekli düzgün olsun dan ibaretti. Şimdi aynı elmaya batığımda irkiliyorum ve arkasında çalışan muazzam bir tedarik zinciri sistemi olduğunu görebiliyorum. Tükettiğimiz ve evimizin kapısının önüne kadar gelen taze ürünlerin hiç biri evimin civarında yetişmediğinin farkındalığına vardım. Artık, hiçbir başarının tesadüf olmadığını ve her başarılı eylem için, arkasında gizlenmiş büyük bir tedarik zinciri sisteminin senkronize bir şekilde yönetilmesi gerektiğinin bilincindeyim.

Son olarak YLP’ nın işyeri kariyer hedeflerime olan katkısından bahsetmek istiyorum. Şişecam bünyesinde satınalma faaliyetleri lokasyon bazında birbirinden bağımsız yapılmaktaydı. Bu yöntemden vazgeçilmiştir. Tüm satınalma faaliyetleri tek bir merkez altına toplanmıştır. İlk aşaması 14 ay süren organizasyon değişikliğinin ikinci aşamasına geçilmiştir. Şişecam Topluluk Satınalma Başkanlığı kurulmuştur. “Satınalma Sorumluları” yerini “Satınalma Uzmanları” na bırakmıştır. Hedef, az sayıda konusunda uzman kalifiye elaman ile maksimum verimliliği sürdürülebilir kılmak. Kılı kırk yaran uzman seçimi yapıldığı sırada Yüksek Lisans mezunu olanlara ayrıcalık tanınması bizi mutlu etmiştir. Verilen emeğim karşılığını bu kadar hızlı görmek ise bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Niyeti ve imkânı olan herkese zaman kaybetmeden marka değeri yüksek olan ve kabul görmüş üniversitemizde yüksek lisans yapmalarını şiddetle tavsiye ediyorum.

Her alanda faydasını gördüğüm YLP’ da emeği geçen tüm akademisyen hocalarıma, öğretim görevlilerine, memur personeline ve bizi düşünüp her akşam çay kahve servisi yapan Veysel Abimize kadar herkeze en derin saygı, sevgi ve şükranlarımı sunuyorum. Yeri gelmişken, Bitirme Projesi çalışmalarımı yönlendiren, her aşamasında önerileri, eleştirileri ve yardımlarıyla katkı sağlayan proje danışmanım Doç. Dr. Oylum Korkut Altuna Hocama da teşekkürlerimi sunmak isterim. Değerli Hocalarımın isimlerini tek tek yazamadığım ve tek tek teşekkür edemediğim için hepsinden ayrı ayrı içtenlikle özür diliyorum. Hepiniz birbirinizden değerlisiniz. İyi varsınız. Tüm Türkiye’nin sizleri tanımasını isterdim. Rabim sayılarınızı artırsın ve her şey gönlünüzce olsun.

Saygılarımla,

Yakup Yalınpala

Şişecam Satınalma Anaveri Kıdemli Uzmanı

Onur UZUN – N 11

Uzmanlaşmak istediğim alanlarda sektörün en değerli eğitmenleri ile çalışmalar yürütmek ve bir çok farklı sektörden yöneticiler ile beyin fırtınası yapabilme imkanı bulmak kişisel gelişimim için çok etkili oldu. Düşünce aşamasında olan arkadaşlarıma programı öneririm.

H.Fatih ÇIKRIKÇIOĞLU – Turkısh Do&Co / Planlama

Tedarik zinciri yönetimi, lisans eğitimim boyunca hayalım olan bir yüksek lisans programıydı. Dünyada ve ülkemizin en önemli devlet üniversitelerinden birisi olan İstanbul üniveristesinde bu eğitim programına katılmak okurken ve mezun olduktan sonra gurur duymamı sağlamıştır ve sağlayacaktır.

Dönem içerisinde gördüğümüz dersler ile birilikte edindiğimiz tecrübe, iş hayatımda fark yaratarak, kariyerimi şekilendirme konusunda bana katkıları çok oldu ve olmayada devam edecektir. Eğitim gördüğüm süre içerisinde işlemiş olduğumuz konular, sektörde o işi yapan kişi veya kişiler tarafından tekrar uygulamalı şeklini paylaşarak, akılda daha kalıcı hale gelmiştir. Aynı zaman da gelen katılımcılar ile tanışarak mezun olduktan sonra iş imkanı olabilmektedir.

Eğitim aldığım dönem içerisinde hocalarımın benim üzerimdeki katkılarından ve gösterdikleri hedefler neticesinde, ileriki yıllarda kariyerime eğitimci olarak devam etmek istemekteğim.

Üzerimde en büyük desteği bulunan Prof. Dr. Murat ERDAL hocama ve diğer tüm hocalarıma teşekkür ederim.

H.Fatih ÇIKRIKÇIOĞLU – Turkısh Do&Co / Planlama Uzmanı


 • Burcu CON – Summa Lojistik Müdürü
 • Seda SEVİM
 • Mahmut YAVUZ – Kuehne Nagel Nakliyat
 • Ömer PARLAR – Parlar Medikal ve Optik
Burcu CON – Summa Lojistik Müdürü

Başından sonuna doludizgin bir serüven! İşte bu program için bir cümle hakkım olsa bunu derdim. 

İlk mülakatımı hatırlıyorum. Hocalarımdan bana geçen enerjilerini görmemek imkânsız idi. “-Bugün bu mülakatı geçemezsem seneye yeniden gelirim” dedim. Çok etkilenmiştim Sayın Hocam Prof. Dr. Murat Erdal ile karşılaşınca doğru yerde olduğumu anladım. İstanbul Üniversitesi profesyonelliği çatısı altındaydım. 

Bir eğitimden fazlasını kazanıp iş hayatına devam etmek harika bir deneyim. Programda öğrendiklerinizi iş hayatındabire bir uygulamak muhteşem bir duygu… Yeni bir vizyonkazanmanın değeri peki? Paha biçilemez. Eğitim, deneyim ve profesyonelliğin kusursuz birleşimi mi? Koca bir EVETEğer bu programda iseniz bu deneyimlerin hepsini tatma şansını yakalayacağınızı teyit ediyorum. Şuan bu sayfayı okuyorsanız doğru yerdesiniz. Bana sadece öğrenmek yetmez, kaliteli zaman geçirmek, bilgimi paylaşmak ve hayatıma yenibirikimle devam etmek istiyorum diyorsanız hiç durmayın, bu program tam size göre!

Tedarik Zinciri Yüksek Lisans programı bilgi, birikim ve profesyonellikle yoğrulmuş bir deneyim. Hayatınıza katmak isteyeceğiniz türden bir eğitim. Son gün okulun kapısından yeni deneyimler, yeni bilgiler, yeni bir vizyonla ve en kıymetlisi bir birinden değerli hocalardan aldığınız sonsuz bilgi doyumu ve dostlukla ayrılacaksınız Eğer bir şansınız veya yüksek lisans hedefiniz var ise onu bu programda değerlendirin, pişman olmayacaksınız, söz veriyorum!  

Seda SEVİM

1,5 yıl boyunca bıkmadan, yorulmadan, tereddütsüz derslerine koşarak gittiğim güzel okulum ! Aldığım eğitim, edindiğim dostluklar da üstüne eklenince hem iş hayatım için hem de sosyal çevrem adına ne denli iyi bir seçim olduğunu mezun olduktan sonra daha net görebiliyorum.
Dersler, hocalarımız , sunumlar , akşam sohbetleri ve daha sayamadığım hepsi çok çok keyifliydi. Emeği geçen herkesin eline sağlık.  Değerli hocam  Murat Erdal ‘a  bizim üzerimizdeki emeği için ayrıca çok teşekkürler .

Mahmut YAVUZ – Kuehne Nagel Nakliyat

Satınalma ve Tedarik zincir yönetimi alanında Yüksek Lisans yapmak isteyen arkadaşlarıma şiddetle öneriyorum. Hocalarımızın dersleri öğrencilere anlatma kalitesi tartışılmaz! Teori ile birlikte derslerde yapılan uygulama çalışmaları öğrendinizi herşeyi pekiştiriyor. İş hayatımda bana ne katacak diye düşünmeyin! Neler katacağını bu programa katıldıktan sonra çok iyi anlayacaksınız. Bu vesileyle değerli hocalarıma saygılarımı sunarım.

Ömer PARLAR – Parlar Medikal ve Optik

Herkese merhaba ,

Ben gıda ve sağlık sektöründe iki ayrı işletmesi olan bir mezunum . Eğitim hayatımın üniversite durağından sonra, eğitimime nasıl devam ederim kendime daha neler katar nasıl değerler kazandırır arayışına girenlerdendim . Yabancı dil , sektörel kurslar seminerler derken iyi bir üniversitede yüksek lisans fikri düştü aklıma. Bu konuda 6 ay kadar araştırdım üniversitelerle görüştüm yazılan yorumları okudum. Benim için 3 önemli kriter vardı kartvizit için iyi bir üniversite ismi, iyi bir bölüm ,hocalar ve eğitim olanaklarıydı. Araştırmam sonucu benim dönemimde yeni açılan bir bölüm tedarik zinciri yönetimi ve İstanbul üniversitesi kimliğinde karar kıldım. Peki aradığımı buldum mu ? Neler kazandım?

Kesinlikle sunu söylemeliyim ki beklediğimden fazlasını aldım. Bölümün eğitim politikası, belirlenen dersleri verip geçmek yerine sektörden değerli ders arkadaşlarımızla beraber ders sunmak, işlerin gerçekte nasıl ve neden olduğunu öğrenmek ve tartışma ile geçti. Sektör gerçekleri, yapılan hataları, yapılması gerekenleri ,hataların bedelini ödemeden deneyimlemiş oldum. İşte bu benim en belirgin kazanımımdır.

Bunun için değerli dönem arkadaşlarıma ve bölüm hocalarıma teşekkürü borç bilirim .

ÖMER PARLAR
PARLAR SİMİT CAFE – PARLAR MEDİKAL VE OPTİK


Abstract

Important notes

Quickly deploy strategic networks with compelling e-business. Credibly pontificate highly efficient manufactured products and enabled data.


Session guidelines

Please note that presenting authors of all accepted abstracts must register and pay the conference fee.


Speaker Guidelines

Please note that presenting authors of all accepted abstracts must register and pay the conference fee.


Audiovisual Policy

Please note that presenting authors of all accepted abstracts must register and pay the conference fee.


Code of Conduct

Please note that presenting authors of all accepted abstracts must register and pay the conference fee.


Satınalma Web Uygulaması ile
Satınalma Cep'te !
* Satınalma Web, kullanıcı dostu ve reklamsız bir içerik okuma ve izleme deneyimi sunar.

* Tüm sektörlerden en yeni gelişmeleri ve ticaret trendlerini takip edebilirsiniz.

* Kategori sponsorları ve 8 Avantaj İş Ortaklığı Programı kurumsal üyelerinin paylaşımları, ürün/hizmet kampanyaları uygulama içerisinde sunulmaktadır.